Najczęściej zadawane pytania odnośnie sprzedaży biznesu

Ile czasu może trawać sprzedaż mojego biznesu ?
Zazwyczaj zajmuje to średnio pomiędzy pięć, a osiem miesięcy. To jest tylko średnia wartość, w niektórych przypadkach dzieje się to dużo szybciej, a w niektórych trwa to dużo dłużej. Im szybciej zbierzesz wszystkie potrzebne informacje o biznesie i rozpoczniesz promocję sprzedaży biznesu tym szybciej sprzedasz biznes. Ważna jest na początku, także jego wycena. Niektórzy sprzedający biznes, podając zbyt wygórowaną cenę za swój biznes, odrzucają wielu potencjalnych kupców, którzy widząc przeszacowaną cenę pomijają og?oszenie.


Co się dzieje gdy jest potencjalny kupiec dla Twojego biznesu ?
Jeżeli kupujący jest zainteresowany Twoim biznesem, powinien wysłać ofertę. Ta oferta lub propozycja może zawierać jedną lub więcej możliwości. Możesz zaakceptować propozycję lub podać własną. Należy pamiętać o tym, że jeżeli nawet nie zaakceptujesz propozycji kupującego może on wielokrotnie składać nowe propozycje.
W pierwszym spojrzeniu na ofertę kupującego może ci się wydawać nie ciekawa, jednak warto sprawdzić ją dokładnie, gdzie są jej minusy oraz jakie daje korzyści.

Kiedy ty i kupujący dojdziecie do porozumienia, powinniście współpracować na rzecz wyeliminowania niejasności jakie się pojawiają po obu stronach transakcji. Ważnym jest, aby współpracować razem przez cały proces sprzedaży. Nie chcesz chyba, aby kupujący myślał, że coś przed nim ukrywasz. Kupujacy może chcieć przyprowadzię zewnętrznych doradców, księgowych itp., którzy pomogą mu ocenić otrzymane informacje. Gdy wszystkie warunki zostaną spełnione, pozostaje tylko końcowe podpisanie dokumentów. Po pomyślnie zakończonej transakcji, pieniądze trafią do sprzedającego biznes, a nowy właściciel zacznie zarządzać swoim biznesem.


Co powinienem zrobić aby, sprzedać swój biznes ?
Kupujący oczekuje aktualnych informacji finansowych. Jeżeli zatrudniasz księgowego spraw, aby dane finansowe podane w ogłoszeniu były zawsze aktualne. Jeżeli zatrudniasz prawnika upewnij się, że zna przepisy z zakresu nabywania własności, udziałów lub akcji w firmie. Jeżeli ty i kupujący doszliście do porozumienia i chcecie szybko zamknąć proces sprzedaży biznesu, zazwyczaj w ciągu kilkunastu dni do kilku tygodni chyba, zadbaj aby prawnik w tym czasie przygotował wszystkie wymagane dokumenty, aby nie opóźnił całego procesu – bądź już przygotowany. Czas jest sednem w każdej transakcji biznesowej. Opóźnienie w zakończeniu lub dokończeniu transakcji poprzez nie przygotowanie na czas dokumentów wielokrotnie powoduje ponowne przeanalizowanie sytuacji przez kupującego i chęć dokonania zmian do początkowych postanowień umowy.


© 2019 KupSprzedajBiznes.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone

sprzedam biznes oferty

KupSprzedajBiznes.pl jest internetową platformą ogłoszeń - ofert biznesowych działającą od 2004 roku.

Ogłoszenia sprzedam biznes, kupię biznes, szukam inwestora, zainwestuję, oferty franczyzy.