Kim będzie kupujący

Kupujący kupuje biznes dla tych samych wielu powodów, dla których sprzedający chce sprzedać biznes. Bardzo ważne jest, aby sprzedający podszedł do sprzedaży biznesu bardzo poważnie, zdecydowanie i być pewny swojej decyzji. W przypadku, gdy kupujący decyduje sią na zakup, a sprzedawca się waha – nigdy może nie dojść do transakcji.

Oto kilka powodów, dla których kupujący kupuje biznes:
- zwolnienie z pracy,
- wczesne przejście na emeryture (wymuszone lub nie),
- brak satysfakcji z dotychczas wykonywanej pracy,
- chęć posiadania większej swobody w swoim życiu,
- chęć pracy dla siebie,
- inwestycja w nowy obszar działalności,
- chęć przejęcia danego rynku przez większą firmę.


Profil kupującego
Najczęściej pojedynczy kupujący szuka zmiany z utraconej pracy lub ucieczki z dotychczas wykonywanej nie dającej satysfakcji pracy. Najczęściej jest to mężczyzna (jakkolwiek coraz częściej kobiety wchodzą do biznesu – co się bardzo szybko zmienia). Ponad 50 % będzie posiadało mniej niż 200 tyś zł na inwestycje w swój biznes.
W większości przypadków środki pochodzą z własnych oszczędności lub od członków rodziny. On lub ona nigdy przedtem nie mieli własnego biznesu, ale mimo tego chcą posiadać własny biznes, dlatego też szybciej zdecydują się na zakup biznesu bez jego dogłębnej analizy.


Ich podstawowym powodem, dla którego chcą posiadać biznes jest wyjście z aktualnej sytuacji, bycia bezrobotnym, zniechęcenia do aktualnej pracy. On lub ona chcą teraz posiadać własny biznes, być panem swojego losu i nie chcą już więcej pracować dla kogokolwiek. Pieniądze są ważne, ale nie znajdują się na najwyższej pozycji w liście, tak naprawdę na czwartej lub piątej pozycji w liście. Idąc drogą spełnienia marzeń, posiadania własnego biznesu kupujący musi chcieć sobie zaufać w celu podjęcia ryzyka zakupu i zarządzania jego własnym biznesem.
Kupujący, którzy chcą wejść do biznesu tylko i wyłącznie dla pieniędzy nie są realistami.


Co kupujący chcą wiedzieć ?
Poniższe elementy mogą okazać się przydatne w procesie sprzedaży biznesu. Kilka pytań, które mogą zadać kupujący biznes, na które trzeba być przygotowanym to:
- ile pieniędzy jest wymagane w celu zakupu biznesu ?
- ile wynosi roczna sprzedaż ?
- ile wynoszą zapasy, stany magazynowe ?
- ile wynoszą kredyty ?
- czy sprzedający pomoże w przejęciu biznesu, np. przeszkoli, zostanie przez pewien czas i pomoże go bezproblemowo przejąć,
- co czyni biznes specjalnym, unikalnym, innym, (jakaś pozytywna wyróżniająca cecha) ?
- co można zrobić, aby rozwinąć biznes ?


© 2019 KupSprzedajBiznes.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone

sprzedam biznes oferty

KupSprzedajBiznes.pl jest internetową platformą ogłoszeń - ofert biznesowych działającą od 2004 roku.

Ogłoszenia sprzedam biznes, kupię biznes, szukam inwestora, zainwestuję, oferty franczyzy.