Dlaczego warto kupić istniejący biznes

Przystępując do zakupu istniejącego biznesu możesz zajrzeć w jego przeszłość: przeanalizować dane finansowe za wybrany okres, określić możliwości rozwoju na aktualnym etapie, co w przypadku dochodowego biznesu powoduje, że zainwestowane pieniądze lepiej procentują niż w jakimkolwiek banku, funduszu inwestycyjnym czy na giełdzie. W przypadku przedsiębiorstw, które sprzedawane są jako niedochodowe, jeżeli znalazłeś ich słabe punkty i wiesz jak je wzmocnić, inwestując w nie po zrealizowanej strategii naprawy biznesu zwielokrotnisz zainwestowane pieniądze.


Organizacja
Kupując istniejący biznes kupujesz wszystko to co zwiazane jest z prawidłowo działającą firmą:
- wypracowaną markę,
- lojalnych klientów,
- dostawców,
- wykwalifikowanych pracowników,
- środki trwałe i wyposażenie,
czyli wszystko to co przy firmie, która zaczyna działalność trzeba żmudnie znaleźć, wypracować do dostosować do profilu działalności.


Szkolenia
Wielokrotnie sprzedający biznes oferuje pomoc w przejęciu przedsięwzięcia, wdrożenie się w jego mechanizmy, a nawet szkolenie z zakresu produktów lub usług oferowanych przez biznes. Przejęcie firmy odbywa się wtedy szybko i bezboleśnie dla obu stron ze szczególnych zwróceniem uwagi na firmę.


Wartość biznesu
Masz możliwość własnego oszacowania wartości biznesu oraz swobodnych negocjacji cenowych ze sprzedającym. W przypadku uruchomienia nowego biznesu nie jest zazwyczaj możliwe stworzenie sprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa za pieniądze wyłożone na inwestycję w już istniejący biznes.


© 2019 KupSprzedajBiznes.pl Wszystkie Prawa Zastrzeżone

sprzedam biznes oferty

KupSprzedajBiznes.pl jest internetową platformą ogłoszeń - ofert biznesowych działającą od 2004 roku.

Ogłoszenia sprzedam biznes, kupię biznes, szukam inwestora, zainwestuję, oferty franczyzy.